Городнянское казачество

Свято-Николаевский казацкий полк
 
ФорумПорталКалендарьГалереяЧаВоПоискПользователиГруппыРегистрацияВход
Доброе время суток. Уважаемые в контакте появилась аналогичная группа,заходите присоединяйтесь. http://vkontakte.ru/club19358994
Поиск
 
 

Результаты :
 
Rechercher Расширенный поиск
Последние темы
Самые активные пользователи
Admin
 
Цыпрак
 
ГОРОДНЯНЕЦ
 
Alesh
 
Сколот
 
curious
 
kazak11
 
Козак
 
Lili
 
Пан Атаман Грыцян Тавриче
 

Поделиться | 
 

 Новости

Перейти вниз 
АвторСообщение
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Новости   Ср Авг 04, 2010 12:45 am

Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Ермоленко О.С.
Козак
Козак
avatar

Сообщения : 18
Очки : 23
Дата регистрации : 2010-08-04
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Ср Авг 04, 2010 2:30 am

Хресний хід від Придністров'я до Південної Осетії по могилах козаків, які загинули, захищаючи рідну землю, пройшов і через Городню. Козаки несли ікону Пресвятої Богородиці, яка йменується Державна. Мешканці Городні вклонилися відомому образу, а у Свято-Миколаївському соборі відбувся молебень на честь хресного ходу. Козаків, що йшли хресним ходом, зустрічали та проводжали представники Городнянського Свято-Миколаївського Козацького полку.
Комментарии
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
Ермоленко О.С.
Козак
Козак
avatar

Сообщения : 18
Очки : 23
Дата регистрации : 2010-08-04
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Ср Авг 04, 2010 2:31 am

Представники Городнянського козацтва, а саме Городнянського Свято-Миколаївського козацького Полку, розглянувши пропозицію керівництва місцевої міліції, створили на базі своєї організації громадське формування під назвою «Козацька варта».

Про це повідомляє Дмитро Шматок, інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями Городнянського РВ УМВС України в Чернігівській області.

Серед завдань, які зазначені у статуті цього формування, є спільне патрулювання з працівниками міліції для забезпечення громадського порядку та участь у заходах правоохоронних органів, спрямованих на боротьбу з окремими видами правопорушень.

Свою діяльність «Козацька варта» проводить на громадських засадах, городнянські козаки готові брати участь у заходах з покращення стану правопорядку в місті, це свідчить про високі моральні якості та достойну громадянську позицію козаків. За це їм велике спасибі.

З дев'яти наявних у районі формувань, "Козацька варта" є найкращою. Городнянська міліція вітає волевиявлення громадян, які хочуть приєднатися до цього формування. В підтриманні правопорядку в місті зацікавлена не тільки міліція, а й усі законослухняні громадяни.

Довідка

Відповідно до Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону" громадяни мають право у встановленому Законом порядку створювати громадські об'єднання для участі в охороні громадського порядку, сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам, органам виконавчої влади тощо.
17:57 | 2.03.2010 р. За інф. УМВС в Чернігівській обл.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
Козак
Козак
Козак
avatar

Сообщения : 33
Очки : 36
Дата регистрации : 2010-08-10
Возраст : 86
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Чт Сен 02, 2010 2:41 am

По моему мнению каждый гражданин своей страны не то, что должен, он просто обязан защищать свою семью, землю, страну. Во исполнение этой задачи и организуются разного рода общественные объединения в том числе и козаки. А слава о том или ином объединении зависит от самих людей, коим долгом положено лечь костьми за Отечество. В конкретном случае украинские козаки не посрамили ни себя ни своих родичей, ни державу в целом. Городнянцы входят в то козачество, поэтому во много раз приятно слышать о работе Городнянского козачества по воспитанию истинно национальных интересов в душах украинцев. Тем паче, что наши городнянцы живут практически во всех уголках необъятной ЗЕМЛИ.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Якір з Городнянського гербу - на п'єдестал   Вс Сен 12, 2010 8:05 pm

Колись був Чибриж судоходним, ходили по ньому кораблі, возили сіль та інші товари. Зупинялись біля того місця, де зараз музична школа, - там була пристань. Вишивали якорі на рушниках городнянки, дарували ці рушники на щастя, на долю.

Чи з рушників, чи з печатки одного з перших сотників якір перейшов на герб Городні. Так серед лісів і ланів з'явилося невелике козацьке сотенне містечко, на гербі якого якір і три зірки. На честь нашої історичної пам'яті, щоб не забували звідки і хто ми є, і запропонував міський голова А.І. Богдан вже кілька років тому закласти пам'ятний знак. Зараз ця ідея здійснюється: перед мостом через Чибриж по вул. Леніна вже розпочались роботи, і до Дня міста ми побачимо якір-пам'ятник - яскраве підтвердження історичних легенд та бувальщин, втілення безперервного зв'язку поколінь.

Джерело: газета "НГ", №75-76 (10881-10882)
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Вс Сен 26, 2010 10:45 pm

Нещодавно на перехрестях біля шкіл зявились люди у світловідбиваючих жилетах і зі смугастими паличками в руках,але не ДАІ . Хто вони? Виявилось,що це козаки Городнянського Свято-Миколаївського полку. Вартують вони біля шкіл заради безпеки дорожнього руху двічи на день.Вранці з 8-ї до 9-ї години,й з 13-ї до 15-ї – коли учні до та із школи.
Як повідомив вахмістр К.А. Куйбишев: правила дорожнього руху школяри й автомобілісти порушують однаково часто. Саме тому й виникла потреба у такому громадському патрулі. Тому функція козацьких патрулів на дорогах – не покарати порушників,а запобігти дорожнім пригодам.

НГ П.Дубровський
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Козак
Козак
Козак
avatar

Сообщения : 33
Очки : 36
Дата регистрации : 2010-08-10
Возраст : 86
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Чт Сен 30, 2010 3:16 am

Чем занимаются ГАИ? Так скоро козаки будут осуществлять и правоохранительные функции в Городне. Конечно, это неплохо, однако и государственные структуры обязаны выполнять свое предназначение.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Козацька ідея гуртує націю   Пн Окт 04, 2010 11:25 pm


До Городні у справах завітав генерал-лейтенант козацтва В.О. Воскобойник, який є повноважним представником Верховного Отамана СКОУ (Спілки Козацьких Організа-цій України) по всій території України, начальником штабу Південно-Східного козацького округу. Багато років тому він служив у танкових військах Радянської Армії, зараз — підполковник у відставці. Нагороджений хрестами козацької честі І, ІІ, ІІІ ступеня, орденом «За відродження коза-цтва», орденами «За заслуги перед козацт-вом» І, ІІ ступеню. За його сприяння почав створюватися в Городні Свято-Миколаїв-ський козацький полк Спілки Козацьких Організацій України. Віталій Олексійович вважає, що ідеєю, яка має об’ єднати націю, згуртувати ії, може стати саме козацька. Вона є для українця природною, кровною, прийшла з давніх давен від коріння роду і несе в собі всі якості душі та вдачі нашого народу. Ось як Віталій Олексійович розвідає про це:

— Як повернути втрачене на довгому історичному шляху? Повернути силу природі і водночас возродити дух славетних праотців у нових поколіннях? Над цими питаннями замислюється кожен, кому дорога доля України. Тому все більше людей стає на захист рідної землі, на захист пам’яті історії. Вірю, що в Україні козацькій відродяться всі кращі українські традиції, буде вічно жити дух свободи, братерства та патріотизму. Недарма і слово «козак» у перекладі з тюркського значить — «вільна людина». Ще Богдан Хмельницький казав, що козацтво складалося з людей, які «холопства не витримали і пішли в казаки». А турецький літописець Мустафа Наїм, який описував морську битву козаків на чайках з турецьким флотом, стверджував, що на всій землі не знайти сміливіших людей, які менш за все хвилювались би про своє життя і менш за все боялись смерті... Великих воїнів, великих захисників рідної землі дало козацтво — Северина Наливайка, Павла Павлюка, Івана Суліму, Дмитра Гуню, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Сірка, Максима Залізняка, Семена Палія.

— Полковим священиком Городнянського Свято-Миколаївського козацького полку погодився стати настоятель Свято-Миколаївської церкви в Городні отець Мирон?

— Так, бо його погляди співпадають з нашими козацькими, та й взагалі патріотичними ідеями. Полк і названий на честь Городнянської Свято-Миколаївської церкви.

Хочу нагадати також, що козацтво відзначалося великою релігійністю. У важкі хвилини бою давалася обіцянка у разі перемоги відправитися на богомілля у який-небудь віддалений монастир. Перед походами та після них завжди служилися молебні (запорізькі козаки мали навіть походну церкву), а після вдалого походу робились багаті підношення на церкву. Недарма свято Пресвятої Богородиці є Днем українського козацтва. І кожного року в цей день збирають-ся представники Союзу козацьких організацій України на Великий козачий круг на чолі з Верховним Отаманом. У кожному козацькому полку є священик, і нічого козаки не роблять без благословіння православної церкви.

— Віталію Олексійовичу, ви допомогали у створенні козацької організації у Городні, тому що це ваша рідна земля?

— Так, я народився і виріс на Городнян-щині. Мої діди і прадіди жили на козацькому хуторі між Солонівкою та Хоробичами. Городня, Чернігівщина взагалі багаті цікавими козацькими традиціями.

Понад триста п’ятдесят років тому на Чернігівщині було створено Ічнянський козацький полк . Першими його полковниками були Петро та Степан Головацькі. Жінки цього полку разом з чоловіками брали участь у боротьбі з турками, татарами, польською шляхтою. Щоб відзначити їх заслуги, гетьман України Богдан Хмельницький окремим Універсалом надав ічнянським жінкам право носити козацьки шапки як засвідчення їх мужності у боротьбі з ворогами рідної землі.

Берегинями свого роду завжди були жінки Чернігівщини, як і всієї України. У наші часи вони можуть стати берегинями козацького полку, на рівні з чоловіками вести роботу, нести військову службу та, звісно, отримувати звання. Є у нас можливість також знайти справу і для молоді, якщо бажаючі виявлятимуть себе гідними стати козачатами.

На Чернігівській землі народився і М.М. Коваленко, який у 2002 році на Великому Козачому Колі у місті Харкові був обраний Верховним Отаманом СКОУ. Генерал-полковник козацтва Микола Миколайович є також член-кореспондентом Міжнародної академії наук екології та безпеки жіттєдіяль-ності, Ассоційованим членом ООН.

Вірю, що козацькі традиції відродяться на землях Чернігівщини взагалі, і Городнянщини зокрема. Знаєте, якось і радісно, і сумно буває на святах або зустрічах біля монументу Дружби бачити загони білоруських козаків, які із знаменами, у парадній формі йдуть до пам’ятного знаку. Вони запитують: «А де ваші хлопці? Де ваші козаки?». Радієш за білорусів. А як же ми, адже козацтво починалося саме як українське?..

— Хто має право називатися козаком?

— Членом козацької організації (українським козаком) може бути громадянин України, який досяг 18-річного віку, займається суспільно-корисною діяльністю. Вступу в організацію передує посвячення в козаки — спеціальна процедура передбачена статутом козацької організації. Обов’язковою умовою є наявність власноручно підписаної заяви громадянина України, поданої до керівного органу козацької організації.

— Чи можна сподіватися на державну підтримку козацького руху?

— Сьогодні Закон України про козацтво їснує лише в проекті. Проект же передбачає державну підтримку козаків, при тому що забороняє будь-яке втручання у статутну діяльність козацьких організацій та їх об’єднань з боку органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, інших об’єднань громадян, крім випадків, передбачених законом. Тобто до сьогоднішньої політики ми відношення не маємо аж ніякого.

— Сьогодні нелегкі часи в Україні і світі. Яке ваше ставлення до цього?

— Відносно економічної та політичної кризи у світі та державі мені б хотілося сказати таке. Всі наші біди від закритого серця. Не можна жити одним лише розумом і вважати це ознакою сили. Навіть при тренуванні спортсменів силових видів боротьби головна ставка робиться на силу духу, міцність віри в себе, в свою перемогу.

Козаки, особливо ж козаки-характерники, робили в бою чудеса саме завдяки тому, що мали можливість жити душею. Треба знайти внутрішню гармонію і Бога в собі. Основна місія козацтва в наші дні — навчити жити серцем, яке є любов і гармонія. Ми повинні відновлювати козацьки традиції, оберігати цінності, пам’ятати, що ми є нащадками великого козацького роду.

Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Пн Окт 04, 2010 11:27 pm

Під час нинішнього приїзду до Городні В.О.Воскобойник взяв участь у проведенні козацького кругу Городнянського полку, познайомився з новими козаками, яких, до речі, у нашому полку налічується вже 35. Під час зустрічі було заплановано подальші етапи роботи полку, а також гість відзначив успіхи у справі становлення городнянського козацтва і нагородив медалями "Кіндрата Булавіна" найбільш активних його членів: О.І.Лукаша, В.С. Михалькевича. С.М.Варлигу та І.М.Потапенко.

Також Віталій Олексійович зустрівся з головою райради О.І.Верхушею, заступником голови райдержадміністрації А.М.Жадченком та міським головою А.І.Богданом, обговорюючи з ними підготовку до проведення молодіжного фестивалю у с.Сеньківка та участь у ньому козаків Городнянського полку. А також побував у редакції газети, зустрівся з її колективом і вручив нам козацьку відзнаку за висвітлення козацької тематики та втілення її в життя України, та подарунок - книгу з історії козацтва "Гетьмани України".
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Сб Янв 08, 2011 7:09 pm

Газета (Деснянська правда вільна) від22 квітня 2010р.

Газета (Новіни Городнянщині) від 29 жовтня 2010р.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Нагородження   Пт Фев 25, 2011 1:25 am

23.02.2011р. Начальник (Козацької варти) Городнянського Свято-Миколаївського полку Грецький I.Т. за сумлiнне ставлення до своїх громадських обовязкiв був нагороджений вiдзнакою МВС України "За сприяння в охоронi громадського порядку"
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Як козаки Івана Купала святкували.   Пт Сен 02, 2011 12:40 am


Івана купала-це одне із свят, яке городнянці чекають з нетерпиінням,так як воно пердбачае масові гуяння на р. Чибри.
Не оминуло це дійство і козаків Горднянського Свято Мколаїског козацько полку. Їх місце зупинки на березі річки нагадувало справжній козацький стан з тином, глечиками і красунями в вишиванках- берегинями українського козацства. Ну, і звичайно, невідемною складовю козаків е куліш Отожо на території стану було розведено багаття і завзятий кошевар Ваіиль Гора чаклував над казаном близько години ,та це того коштувало, куліш вдався на славу. Це оцінили гроднянці, яких козаки власноруч пригощали . Сам коштував- було дуже смачно.
Свято вдалося на славу.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Братья казаки! Мы все славяне! Братская встреча в Сеньковке!   Вт Сен 06, 2011 11:55 pm

Братья казаки! Мы все славяне! Братская встреча в Сеньковке!

По традиции 25 июня в Городнянском районе возле села Сеньковка ,состоялась встреча братских народов: Украины, Белоруссии и России.

Мы - дети одной страны! Под таким девизом прошол в этом году международный фестиваль (Славянское единство).
Встречали и проважали нас Российские казаки. В современных условиях казакам нашего братства, зачастую разделенного сотнями километров, бывает очень затруднительно общаться. Благо представился случай, который мы с превеликой радостью реализовали. Встреча произошла в с. Сеньковка, где Россияне провели совместную тренировку.
Казаки г.Стародуба вволю потешили душу: рубились шашками, рубили все что попадало под руку.


На встрече также присутствовали казаки Белорусии, без участия которых эта встреча не состоялась бы.
Кроме того. В ходе встречи Атаманы рассказали казакам о своих планах будущего обустройства казачества, воссоздании казачьих традиций.


Было очень интересно и весело.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Сб Окт 29, 2011 7:16 pm


Городнянський Свято-Миколаївський козацький полк вітає свого отамана Генерал-майора Лукаша Олександра Івановича з 60 -річчям та бажає усього найкращого.

Як не дивись, з якого боку,
А Ви ще чоловік нівроку;
Хоч за плечима п’ятдесятка (шістдесятка),
Та Вам позаздрять молодятка.
Є порох ще в порохівницях!
І не одна ще молодиця,
Поглянувши в обличчя гоже,
Розділить радо з Вами ложе.
Бо вікові Ви не підвладні,
Такі ж бадьорі і принадні,
Дух молодечий б’є фонтаном,
Вам на спочинок ще зарано.
Ну а завершити усе це
Такою б фразою хотілось,
Аби гаряче Ваше серце
Ще довго без ремонту билось.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
ГОРОДНЯНЕЦ
Старшина
Старшина
avatar

Сообщения : 83
Очки : 109
Дата регистрации : 2011-02-05
Возраст : 43
Откуда : Городня

СообщениеТема: Re: Новости   Сб Окт 29, 2011 8:01 pm

Я тоже прсоиденяюсь к поздавлеию Лукаша О.И. и желаю кавказкого долголетия.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Вт Дек 20, 2011 12:41 am

Гості з Росії


Я кость на фестивалі "Єднаня братських республік Украіни, Росії та Білорусії" в с. Сеньківка, Городнянські козаки познайомились з Стародубськими козаками та запросили їх до себе а гості на Україну до Городні. І якось Городнянські козаки отримали листа від братських козаків з Росії що зустрічайте 7 жовтня біля 9.00. години ранку біля церкви делегатів з Росії. Гості приїхали вчасно без затримки. Зустрілися, поцілувалися та потім ознайомили гостей з містом, сходили на базар, покоштували нашого сала яке дуже сподобалось Стародубським козакам . Після прогулянки містом директор музею Михалькевич В.С. провів чудову екскурсію по Городнянському краезнавчому музею. Після чого відбулося зібрання Городнянського Свято - Миколаївського козацького полку СКОУ для проведення урочистого нагородження , та відзнак Городнянських козаків. Також було нагороджено представників Корюківських та Стародубських козацств відзнакою Кіндрата Булавина. Дуже не хотілося розлучатися з братськими козаками , але що поробиш треба їхать додому гостям. Та будемо сподіватися на дружні відносини та на подальші взаемодії.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Вт Дек 20, 2011 12:46 am

Большой Круг Стародубского Казачьего полка


Земля Русская богата своими традициями, которые во многом были вписаны в историю кровью наших предков. Так уж вышло, что многое забытое временем, возрождается в наши дни потомками.
Свое возрождение из веков минувших ведет и «Стародубский Казачий полк». 8 октября 2011 года Стародубский Казачий полк провел свой очередной Большой Круг. На это знаменательное событие, для каждого казака, в г.Стародуб Брянской области, съехались гости из многих уголков Брянщины и ближнего зарубежья (Беларуси, Украины и делегация Крыма). Выступая на Круге казаки подчеркивали тот факт, какими нелегкими были эти годы забвения и как по крупице воссоздавался и укреплялся его нынешней состав. Из уст гостей и казаков Стародубского Казачьего полка звучала мысли об объединении казачьих формирований под знаменем полка. На что звучало дружное казачье «ЛЮБО».
В настоящее время полк укрепляя свои позиции провел структурную реорганизацию, что позволит данному формированию проводить более эффективную работу среди населения Брянской области. На этом круге был избран новый атаман -Лежнев Александр Михайлович, потомок старинного казачьего рода. В соей программной речи он подчеркнул мысль, дальнейшего укрепления положения Стародубского Казачьего полка на арене общественной жизни региона, а также его международное значение в современных условиях построения Российской государственности. Была дана определенная оценка культурной жизни казачества в регионе и предложено возродить казачий хор. Его выступление было поддержано казаками-«ЛЮБО». Вывод в данном случае напрашивается только один, что возрождая наши традиции малой Родины, мы возрождаем Россию единую и могущественную. Слава Богу.
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Сб Мар 24, 2012 3:09 am

Козаки в братив з Бобровиі

На початку Нового року в райцентрі Бобровиця відбулась Велика козацька Рада Вільного
козацтва України. Було підняте наболіле питання про централізацію козацтва України з
центральним Гетьманатом, однією Генеральною канцелярією та Верховною Радою козацьких старшин. Були присутні отамани з різних регіонів України, які ввійшли в велике
козаче об”єднання. Святкували ювілей сорокаріччя відродження Вільного козацтва. Вітали
гетьмана Всеукраїнського Об”єднання вільних козаків Гузія В'ячеслава Івановича з
Днем народження. Корюківська козача січ була відмічена як найбільш діяльна. Головний отаман
Корюківської козачої січі Анатолій Коротков був нагороджений орденом Дружби Народів.
Прилуцьке козацтво(отаман Дурбалов Олег ) і Городнянське (отаман Лукаш Олександр)
теж вкладають багато сил в справу об”єднання.

На Раді був присутній голова Бобровицької держадміністрації Захарченко Іван Андрійович.
Росте чисельність козаків на Україні, єднаються козачі організації і немала заслуга в
цьому — діяльність Всеукраїнського Об”єднання Вільних Козаків.

Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
ГОРОДНЯНЕЦ
Старшина
Старшина
avatar

Сообщения : 83
Очки : 109
Дата регистрации : 2011-02-05
Возраст : 43
Откуда : Городня

СообщениеТема: Re: Новости   Вт Апр 10, 2012 12:56 am

А почему в Бобровице?
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Пн Апр 30, 2012 2:18 am

Козаче коло Корюковської козачої січі 2012р.

На святій Корюківській землі в місцевості, яку заснував козак Омеля Карука 28 квітня в м. Корюківка відбулася велика козача нарада Корюківськой козачої січі. На нараду були запрошені козаки з усіх регіонів України та гості з Росії з Стародубського козачого полка. Було піднято багато питань про відродження та укріплення козацтва. Такж надали слово Стародубському отаману який пропонував взаему працю та братське товариство між Українськими та Російськими козаками.

Цього дня святкував свій день народження отаман Корюковської січі Коротков А., це великий козак і добра людина, яка заснувала і відроджує козацтво на Корюківщині. Хочеться побажати міцного здоров’я, та козачої вдачі. За часи отаманства Короткова А. Корюківське козацтво не раз допомагало і допомагає сільськім закладам, школам, дитячім садкам, медичним пунктам і мало забезпеченим сім’ям. Після наради та привітань нас запросили до столу де пригощали смачним кулішем , юшкою, салом та не буду брехати, іще і справжню козацькою горілкою.

І я там був мед горілку пив, по бороді текло ,а в рот не попадало…[i][b]
Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Вс Июн 03, 2012 8:23 pm

Городнянские казаки приняли участие в торжественных мероприятиях, состоявшихся в Городне к празднования 9 мая.

Казаки Городнянского Свято-Николаевского полка СКОУ отдали дань памяти солдатам погибшим в боях ВОВ и приняли участие в организации и проведении торжественных мероприятий посвящённых Победе в Великой Отечественной Войне. Они приняли участие в торжественном богослужении Отца Мирона проходящего у скорблящей матери.
и возложили цветы к братским могилам.Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Admin
Отаман
Отаман
avatar

Сообщения : 157
Очки : 243
Дата регистрации : 2010-08-03
Возраст : 34
Откуда : Украина

СообщениеТема: Re: Новости   Чт Июн 07, 2012 10:16 pm

20 травня громадськість Городянського району відзначила 340-річчя утворення Городнянської сотні та третю річницю створення Городянського Свято-Миколаївського козацького полку.

Сотня створена у 1672 р. гетьманом Іваном Самойловичем в ході адміністративної реформи Лівобережної України як адміністративна одиниця Чернігівського полку. Виділена із Седнівської сотні. Протягом всього часу існування перебувала у складі Чернігівського полку. Ліквідована 1782 p., а адміністративна територія включена до Чернігівського намісництва.
Сотенний центр – містечко Городня (сьогодні - районний центр Чернігівської області). До 1648 р. Городня - центр Городнянської волості (округу) Чернігівського повіту Чернігівського воєводства.

340-ту річницю козаки організували та святкували на території міського парку відпочинку. Святкування розпочалося у Свято-Миколаївській церкві богослужінням та урочистою ходою, під прапорами козацьких організацій України, Росії та Білорусії до колишнього танцювального майданчика в парку, де і відбулася офіційна частина святкування, куди були запрошені гості й жителі міста.
Першим мав слово настоятель Свято-Миколаївської церкви, протоієрей, полковий священик отець Мирон. Батюшка побажав сили духу та успіхів у відродженні козацтва. Про відродження козацтва, його значення та добрі діла та майбутнє говорив отаман Городянського Свято-Миколаївського козацького полку СКОУ Олександр Лукаш . Також приєднався до привітань з братським жарким привітанням і подарунками радник верховного отамана СКОУ Володимир Андрійко. Були привітання від Російських побратимів Стародубського козачого полку та особисто від сотенного отамана Миколи Березовського, Михайла Ремізова. Вітали і Українські козаки, отаман Спасо-Приображенського Чернігівського полку Сергій Півченко, радник гетьмана українського козацтва (Запоріжська січ) Віктор Левченко. Було дуже приємною несподіванкою привітання від Корюківських козаків та їх отамана Анатолія Короткова. Цілий козацький чоловічий хор з Корюківки милував слух старовинними козацькими піснями. Найкращих діячів Городнянщини та кращі козаки були нагороджені знаком ”Городнянська сотня” та медаллю Захисник вітчизни, грамотою.

Після офіційної частини та нагородження відбувся святковий концерт , в якому брали участь козацький хор з м. Корюківка, ансамбль ветеранів м.Городня та дитячий танцювальній ансамбль «Забава».
Після урочистої частини, нагородження й концерту усіх козаків, гостей та жителів міста було запрошено до козацького куреня скуштувати козацького кулішу, справжньої ухи, які приготували наші козаки. Та і куди ж без сала та справжньої медовухи. Свято відбулося на відмінно, що доводять відгуки гостей та жителів міста Городні.

Вернуться к началу Перейти вниз
Посмотреть профиль http://gorodnya-kozak.forumgrad.com
Спонсируемый контент
СообщениеТема: Re: Новости   

Вернуться к началу Перейти вниз
 
Новости
Вернуться к началу 
Страница 1 из 1
 Похожие темы
-
» Новости прикладной науки.
» ИЗРАИЛЬ.НОВОСТИ.ЖИЗНЬ.ПОЛИТИКА.
» Новости из Украины
» Все первоапрельские новости Рунета
» Новости Ялты!

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
Городнянское казачество :: Ваша первая категория :: Ваш первый форум-
Перейти: